Gabinet

Gabinet weterynaryjny VIVOVET znajduje się przy ul. Buforowej na Osiedlu Rodzinnym.

Przed gabinetem znajduje się parking oraz teren rekreacyjny dla klientów. Gabinet usytuowany jest w nowym budynku. Lokal jest klimatyzowany i wentylowany. Dysponujemy poczekalnią, dwoma ambulatoriami, salą operacyjną, laboratorium i pomieszczeniem do stacjonarnej hospitalizacji.

Wizyta odbywa się w jednym z dwóch pokojów przyjęć, wyposażonych w nowoczesny sprzęt weterynaryjny, dzięki któremu lekarze weterynarii mogą profesjonalnie pomagać państwa pupilom.

Działając w myśl sentencji ,,Bene dignoscitur, bene curatur”(dobre rozpoznanie podstawą dobrego leczenia) wiadomo, że często trudno jest postawić prawidłowa diagnozę bez dodatkowych badań, dlatego też posiadamy własne laboratorium. Wykonujemy tu badanie morfologiczne i biochemiczne krwi, badanie moczu, kału, posiewy bakteriologiczne i mykologiczne oraz badania cytologiczne z biopsji ze skóry, guzów, węzłów chłonnych i narządów wewnętrznych .

Badania laboratoryjne – wykonywane są na miejscu, gdyż posiadamy analizatory do badań krwi ( morfologia, biochemia) i moczu, szybkie testy w kierunku chorób odkleszczowych, zapaleń trzustki, giardii, chorób zakaźnych kotów i psów. Wyniki tych badań i konsultowane są przez znaną nie tylko w Polsce specjalistkę, dr n wet JANINĘ ŁUKASZEWSKĄ,która od tego roku dołączyła do nas. Dzięki dr Janinie, która specjalizuje się w hematologii i tzw trudnej diagnostyce, wykonuje biopsje i cytologię na miejscu oraz zajmuje się interpretacją wyników, specjalizujemy się w hematologii i wszechstronnej diagnostyce.

Zabiegi wykonywane są na sali chirurgicznej, wyposażonej m. in. w regulowany stół zabiegowy, lampę bezcieniową oraz bakteriobójczą służąca do codziennej dezynfekcji. Po zabiegu zwierzęta trafiają na szpital wyposażonych m. in. w maty grzewcze czy możliwość podłączenia tlenu oraz kroplówki.

Dysponujemy nowoczesnym sprzętem diagnostycznym ( usg , rentgen cyfrowy,skaler do czyszczenia zębów. nóż elektryczny, kardiomonitor, aparat do pomiaru ciśnienia krwi, koncentrator tlenu i inne). Badania z użyciem ultrasonografu są nieocenioną metodą diagnozowania wielu chorób i znalazły obecnie szerokie zastosowanie w weterynarii. Jest bezpiecznym i bezbolesnym badaniem służącym nie tylko potwierdzeniu podejrzewanego schorzenia ,ale należy też pamiętać że okresowe badania przeglądowe to profilaktyka chorób. USG pozwala na wczesne wykrycie patologicznych zmian, które nie manifestują się jeszcze dolegliwościami u naszego czworonoga.

Posiadamy wysokiej klasy aparat do usg Esaote Mylab oraz rentgen cyfrowy Gierth, a także ukończone szkolenia prowadzone przez jednego z najlepszych polskich specjalistów dr Wojciecha Atamaniuka.

W naszym gabinecie zajmujemy się diagnozowaniem i leczeniem trudnych przypadków chorób małych zwierząt nie tylko z Wrocławia. Wszystkie badania laboratoryjne wykonujemy natychmiast na miejscu, co pozwala na szybkie postawienie diagnozy i rozpoczęcie od razu prawidłowego leczenia.

gab4 gab3 gab2 poczekalnia1 poczekalnia2 poczekalnia3 sala operacyjna 1 sala operacyjna 2 sala operacyjna 3 gab1 gab5mapa

Oferta firmy

Usługi świadczone w naszym gabinecie :

-profilaktyka -szczepienia ochronne , odrobaczenia, preparaty przeciw pchłom i kleszczom

-profilaktyka ,diagnostyka i terapia chorób wewnętrznych

-okulistyka

-dermatologia

-rozród i położnictwo

-chirurgia miękka

*sterylizacje , kastracje

*operacje guzów skóry

*inne zabiegi operacyjne wynikające z chorób narządów wewnętrznych

-stomatologia

*ultradźwiękowe usuwanie kamienia nazębnego

*profilaktyka ,diagnostyka i leczenie chorób przyzębia

-porady dietetyczna

*karmy bytowe i lecznicze

*układanie diet dostosowanych do potrzeb każdego zwierzaka

-badania laboratoryjne

*krwi- morfologia,biochemia, choroby zakaźne

*moczu

*kału

*cytologia skóry, nowotworów, węzłów chłonnych

-biopsje narządowe pod kontrolą usg z odczytem na miejscu

-szpital dla zwierząt

-znakowanie zwierząt i paszporty

Nasz Gabinet współpracuje ze specjalistami z różnych dziedzin z całej Polski, w razie konieczności konsultuje się także z zagranicznymi .

Zapewniamy płatność kartą .