kontakt@vivovet.pl 71 758 09 57, 607 676 567 Pon. - Pt. 9:00-19:00 | Sob. 10:00-16:00
dr n. wet.

Janina Łukaszewska

hematologia, cytologia, diagnostyka laboratoryjna

Doktor Janina Łukaszewska ukończyła studia Wydziale Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu, gdzie później pracowała w Katedrze Fizjologii Zwierząt, aż do emerytury. Przez  20 lat prowadziła z mężem Przychodnię Weterynaryjną przy ul. Paczkowskiej we Wrocławiu. Aktualnie prowadzi własne Centrum Hematologii i Diagnostyki Weterynaryjnej.

Jest lekarzem praktykiem przez wielkie P. Specjalistka i wielka pasjonatka hematologii, diagnostyki praktycznej i cytologii. Autorka ponad 60 artykułów z dziedziny diagnostyki laboratoryjnej i hematologii, publikowanych w kraju i za granicą. Organizatorka i wykładowczyni licznych szkoleń, kongresów, sympozjów, konferencji. W latach 2012-2013 współorganizowała i prowadziła 1. i 2. Sympozjum Diagnostyki Weterynaryjnej – Patologia Kliniczna w Warszawie.

Od 10 lat tworzy i regularnie prowadzi we Wrocławiu warsztaty „Diagnostyka laboratoryjna w praktyce” dla lekarzy weterynarii.

Doktor Janina należy do Międzynarodowego Towarzystwa Patologów Weterynaryjnych (ISACP). Zajmuje się prowadzeniem trudnych przypadków– diagnozuje, leczy i pomaga kolegom i koleżankom „po fachu” z całej Polski.

W Przychodni Vivovet, obok przyjmowania pacjentów, jest mentorką i nauczycielką całego naszego Zespołu. Wdraża każdego z młodych adeptów weterynarii w świat diagnostyki laboratoryjnej, uczy zawodu, ciężkiej pracy zespołowej i zaangażowania.

Pupilką doktor Janiny jest kotka Kicia.