Chipowanie , Paszporty

 

Identyfikacja zwierząt stosowana jest przez człowieka od setek lat. Zmieniają się tylko jej założenia i poszczególne elementy .Cel pozostaje jednak ten sam, chodzi o nadanie zwierzęciu tożsamości i przypisaniu go do właściciela.

Chipowanie to doskonała metoda identyfikacji zwierząt umożliwiająca szybkie ustalenia właściciela zwierząt. W chwili jego znalezienia używając specjalnego czytnika, można odczytać numer czipu i po sprawdzeniu w elektronicznej bazie danych- uzyskać informację o właścicielu i powiadomić go o odnalezieniu czworonoga.

Elektroniczny czip z zakodowanym niepowtarzalnym numerem wielkości ziarenka ryżu. Nie przeszkadza zwierzęciu i nie powoduje reakcji alergicznych. Jest wprowadzany podskórnie z boku szyi i może działać nawet kilkadziesiąt lat. Elektroniczne oznakowanie jest również niezbędnym wymogiem, aby podróżować z czworonogiem po krajach Unii Europejskiej.

 

Paszport jest dokumentem niezbędnym do przewozu zwierząt domowych na terenie Unii Europejskiej. W naszym gabinecie jesteśmy uprawnieni do wystawiania paszportów zwierzęcia domowego i pomożemy naszym klientom przebrnąć przez wymogi formalne.