dr n. wet. Janina Łukaszewskazdjęcie na stronę

http://www.lukaszewska-hematolog.pl/

Wybitny specjalista praktycznej diagnostyki laboratoryjnej, hematologii i cytologii. Od początku kariery zawodowej związana z Akademią Rolniczą (obecnie z Uniwersytetem Przyrodniczym) we Wrocławiu. Ponadto od 23 lat pracuje jako lekarz praktykujący. Pani Doktor jest znana z rozwiązywania tzw. trudnych przypadków. Z olbrzymim zaangażowaniem zajmuje się ich diagnostyką i leczeniem. Od lat konsultuje pacjentów oraz pomaga innym lekarzom weterynarii z całej Polski, a swoim niezwykle bogatym doświadczeniem dzieli się w licznych artykułach (ponad 60 pozycji), które zostały opublikowane w kraju i za granicą.

Jako pierwsza w Polsce zdiagnozowała, wyleczyła i opisała różne postaci niedokrwistości, szczególnie autoimmunohemolitycznej i z ciałkami Heinza.

Jako lekarz praktyk, Doktor Łukaszewska przez 20 lat prowadziła Przychodnię Weterynaryjną we Wrocławiu. Obecnie prowadzi własne Centrum Hematologii i Diagnostyki Weterynaryjnej.

Jest pomysłodawczynią i współorganizatorką Sympozjum Diagnostyki Weterynaryjnej – Patologia kliniczna w 2012 i 2013 roku. Członek International Society of Animal Clinical Pathology (ISACP). Redaktor naukowy polskiego tłumaczenia Hematologii Weterynaryjnej J. Harvey’a, a także dwóch największych miesięczników branży weterynaryjnej w Polsce „Magazynu Weterynaryjnego”
i „Weterynarii w Praktyce”.

Od 10 lat szkoli lekarzy weterynarii w tej dziedzinie na prowadzonych przez siebie warsztatach, wykładając na sympozjach, konferencjach, kongresach i specjalizacjach dla lekarzy weterynarii. Konsultuje przypadki także z innych lecznic poza Wrocławiem., jest konsultantem w Tellvet – Centrum Telemedycyny Weterynaryjnej

Jest redaktorem naukowym tłumaczenia amerykańskiego Atlasu Hematologicznego .Oprócz licznych artykułów do czasopism weterynaryjnych, kręci również filmy popularnonaukowe.

Prowadzi własne, konsultacyjne Centrum Hematologii i Diagnostyki Weterynaryjnej.

Z ogromną radością informujemy, iż Pani Doktor Janina Łukaszewska, specjalistka od „Misji Niemożliwych”, dołączyła do naszego grona i udziela konsultacji w zakresie analizy wyników badań laboratoryjnych oraz rozmazu krwi obwodowej i wyników badań hematologicznych, moczu, wykonuje biopsje i prowadzi diagnostykę oraz leczenie skomplikowanych przypadków nie tylko z Wrocławia.

Często konsultuje swoje przypadki z kolegami z zagranicy

Zapraszamy serdecznie do korzystania z konsultacji u Pani Doktor Łukaszewskiej!

 

 

Lek wet Magdalena Straszewska – Kucharska

Ukończyła Akademię Rolniczą we Wrocławiu i od początku zajmuje zwierzętami małymi. Bezpośrednio po studiach przez 2 lata uczyła się zawodu i pracowała w Sydney w Australii w Bondi Junction Vet Hospital i Rose Bay Vet Hospital.

Uczestniczyła w wielu sympozjach – z zakresu dermatologii, neurologii, stomatologii, chorób układu moczowego i rozrodczego.

Ukończyła warsztaty ultrasonograficzne, prowadzone przez jednego najlepszych specjalistów dr Wojciecha Atamaniuka oraz warsztaty Diagnostyka Laboratoryjna w Praktyce, prowadzone przez dr n wet Janinę Łukaszewską, aktualnie konsultanta w naszym Gabinecie.

Od 2002 roku specjalizuje się w opiece nad hodowlami psów rasowych: czarnych terrierów i mastifów tybetańskich , terierów szkockich i mopsów.

Specjalizuje się w rozrodzie, chorobach wewnętrznych, chorobach układu moczowego, skórze i diagnostyce laboratoryjnej.

 

Lek wet Katarzyna Samulska

Miło nam powiadomić, iż do naszej ekipy dołączyła kolejna doświadczona osoba, wieloletnia współpracownica i uczennica dr Janiny Łukaszewskiej.

20 lat pracy z małymi zwierzętami, Zajmuje się interną, diagnostyką laboratoryjną i obrazową, kardiologią, dermatologią, drobną chirurgią.

Ukończyła szkolenia z zakresu badań usg u dr Atamaniuka, z Diagnostyki Laboratoryjnej u dr Janiny Łukaszewskiej, Kardiologii u prof. U. Pasławskiej. . Uczestniczyła w licznych sympozjach i Kongresach. Wieloletnia współpracownica i uczennica dr J.Łukaszewskiej.

 

Lek wet  Szymon Rusin

Specjalista chirurgii weterynaryjnej

Kierownik gabinetu