zdjęcie na stronę

DR N. WET. JANINA ŁUKASZEWSKA

strona internetowa: http://www.lukaszewska-hematolog.pl/

numer telefonu: 603 582 565

Wybitny specjalista praktycznej diagnostyki laboratoryjnej, hematologii i cytologii. Od początku kariery zawodowej związana z Akademią Rolniczą (obecnie z Uniwersytetem Przyrodniczym) we Wrocławiu. Ponadto od blisko 30 lat pracuje jako lekarz praktykujący. Pani Doktor jest znana z rozwiązywania tzw. trudnych przypadków. Z olbrzymim zaangażowaniem zajmuje się ich diagnostyką i leczeniem. Od lat konsultuje pacjentów oraz pomaga innym lekarzom weterynarii z całej Polski, a swoim niezwykle bogatym doświadczeniem dzieli się w licznych artykułach (ponad 60 pozycji), które zostały opublikowane w kraju i za granicą.

Jako pierwsza w Polsce zdiagnozowała, wyleczyła i opisała różne postaci niedokrwistości, szczególnie autoimmunohemolitycznej i z ciałkami Heinza.

Jako lekarz praktyk, Doktor Łukaszewska przez 20 lat prowadziła Przychodnię Weterynaryjną we Wrocławiu. Obecnie prowadzi własne Centrum Hematologii i Diagnostyki Weterynaryjnej.

Jest pomysłodawczynią i współorganizatorką Sympozjum Diagnostyki Weterynaryjnej – Patologia kliniczna w 2012 i 2013 roku. Członek International Society of Animal Clinical Pathology (ISACP). Redaktor naukowy polskiego tłumaczenia Hematologii Weterynaryjnej J. Harvey’a, a także dwóch największych miesięczników branży weterynaryjnej w Polsce „Magazynu Weterynaryjnego”
i „Weterynarii w Praktyce”.

Od 10 lat szkoli lekarzy weterynarii w tej dziedzinie na prowadzonych przez siebie warsztatach, wykładając na sympozjach, konferencjach, kongresach i specjalizacjach dla lekarzy weterynarii. Konsultuje przypadki także z innych lecznic poza Wrocławiem, jest konsultantem w Tellvet – Centrum Telemedycyny Weterynaryjnej. Jest redaktorem naukowym tłumaczenia amerykańskiego Atlasu Hematologicznego. Oprócz licznych artykułów do czasopism weterynaryjnych, kręci również filmy popularnonaukowe.

Z ogromną radością informujemy, iż Pani Doktor Janina Łukaszewska, specjalistka od „Misji niemożliwych”, od kilku już lat udziela konsultacji w naszej lecznicy w zakresie analizy wyników badań laboratoryjnych oraz rozmazu krwi obwodowej i wyników badań hematologicznych, moczu, wykonuje biopsje i prowadzi diagnostykę oraz leczenie skomplikowanych przypadków nie tylko z Wrocławia. Często konsultuje swoje przypadki z kolegami z zagranicy

Zapraszamy serdecznie do korzystania z konsultacji u Pani Doktor Łukaszewskiej!

 

LEK. WET. MAGDALENA STRASZEWSKA-KUCHARSKA

Ukończyła Akademię Rolniczą we Wrocławiu i od początku zajmuje się zwierzętami małymi. Bezpośrednio po studiach przez 2 lata uczyła się zawodu i pracowała w Sydney w Australii w Bondi Junction Vet Hospital i Rose Bay Vet Hospital.

Uczestniczyła w wielu sympozjach – z zakresu dermatologii, neurologii, stomatologii, chorób układu moczowego i rozrodczego.

Ukończyła warsztaty ultrasonograficzne, prowadzone przez jednego najlepszych specjalistów dr Wojciecha Atamaniuka oraz warsztaty Diagnostyka Laboratoryjna w Praktyce, prowadzone przez dr n. wet. Janinę Łukaszewską.

Specjalizuje się w rozrodzie, chorobach wewnętrznych, chorobach układu moczowego, skórze i diagnostyce laboratoryjnej. Prowadzi również w naszej lecznicy konsultacje dietetyczne.

Od 2002 roku specjalizuje się w opiece nad hodowlami psów rasowych między innymi: czarnych terrierów i mastifów tybetańskich, terierów szkockich i mopsów.

Sama jest miłośniczką czarnych terierów rosyjskich i właścicielką teriera rosyjskiego Baryłki, mastiffa tybetańskiego Molly, dwóch szczurków oraz kotów.

 

LEK. WET. KATARZYNA SAMULSKA

Absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Od ponad 20 lat pracuje z małymi zwierzętami. Wieloletnia współpracownica i uczennica dr Janiny Łukaszewskiej.

Zajmuje się interną, diagnostyką laboratoryjną i obrazową, kardiologią, dermatologią, drobną chirurgią.

Ukończyła szkolenia z zakresu badań USG u dr Atamaniuka, z Diagnostyki Laboratoryjnej u dr Janiny Łukaszewskiej, Kardiologii u prof. U. Pasławskiej.

Uczestniczyła w licznych sympozjach i Kongresach.

Prywatnie pasjonatka kina i filmu, miłośniczka wypraw w Bieszczady i mama dwóch już dorosłych synów.

 

LEK. WET. BARBARA MAĆKOWIAK

 

 

 

LEK. WET. SZYMON RUSIN

Kierownik gabinetu weterynaryjnego Vivovet. Absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, ukończył specjalizację z chirurgii weterynaryjnej w 2016 roku. Uczestnik licznych kongresów i konferencji w zakresie chirurgii małych zwierząt.

Jako kierownik zajmuje się kwestiami funkcjonowania gabinetu. Wykonuje w naszej lecznicy większość zabiegów chirurgicznych od sterylizacji i kastracji po cesarskie cięcia, zabiegi usuwania ropomacicza, operacje przepuklin i wiele innych zabiegów.

W czasie wolnym jest miłośnikiem podróży oraz sportów podnoszących poziom adrenaliny we krwi takich jak rajdy samochodowe, wspinaczka wysokogórska czy snowboard.